ازم بر نمی آید که بگویم به من ربطی نداری

از من گلایه نکن رفیق ... (( رفیق)) ؟ به نظرت می شود هنوز همدیگر را ((رفیق)) صدا کنیم ؟

ما زمانی خیلی جلوتر از این حرف ها بودیم. یادت هست؟  گفتم: ما دوستیم . گفتم :  که توی کتابی خوانده ام که دوستی خیلی جدی تر و عمیق تر از رفاقت است .

نوشته بود : خیلی ها هستند که با رفق و مدارا کنارشان سر می کنیم اما دوستی ساده به دست نمی آید ، دوستی، عمیق و مدید و مدت دار است . اینها را برایت گفتم ، یادت هست؟

ما دوست هم بودیم واقعا ، از زیرو بم همدیگر با خبر بودیم ، از وقتمان خرج همدیگر می کردیم ، از معرفتمان صرف همدیگر. ندار بودیم با هم.

گاهی سر شب که دلم می گرفت بی ملاحظه راه کج می کردم به سمت خانه ات. می دانستم نه تو خودی تر از من سراغ داری و نه من همدل تر از تو.

یک کنسرو لوبیا می انداختیم توی آب جوش و دو ورق روزنامه سفره می کردیم و ... کم و زیادش را به هم می بخشیدیم.

ما روح هم را کاویده ایم تا آشنای هم شده ایم ، هر کدام در دیگری خانه ای بنا کرده ایم. من با تو غریبه نیستم .

حالا ... واقعا ... درست فکر می کنم؟ این درست است که تو ناگهان فکر کردی گذشته ساده و بی غشت ، نچسب و نخواستنی است؟ این درست است که خواستی انتقامش را از من بگیری ؟ این درست است که فکر کردی قاعده دنیا این است که خر خودت را از پل بگذرانی ؟ باغچه خودت را بیل بزنی ؟من درست فکر کردم ؟!

همین بود که دیگر نمی شد با تو درد دل کرد ؟ همین بود که گاهی حاضر نبودی حتی  رفق و مدارا کنی ؟

کدام باد بی اصل و نسبی مروت میان من و تو را ربود  ؟

 

از : حسام الدین مقامی کیا و من

 

این مطلب به هیج عنوان مخاطب خاص ندارد و تنها یک درد دل عمومی است .

/ 7 نظر / 49 بازدید
اندراحوالات من و اینجانب

امان ازین رفاقتای دو پولی که آدم وقتی به عقب سرش نگاه میکنه میبینه دریع از اون همه صداقت و اعتماد . . . هعی ! فک کنم داغ دل خیلی ا با این پستت تازه بشه.

مجتبی

سلام وبلاگ قشنگي داري ميخواستم باهات تبادل لينک کنم اگه موافقي منو با عنوان "آپلود" لينک کن و يک نظر تو سايتم بزار تا من هم تورو لينک کنم مرسي

سارا

سلام علی آقا.تو این دوره زمونه دوست خوب خیلی نایاب شده به هرکسی نمیشه گفت دوست.از نظرمن کسی میتونه دوست آدم باشه که واقعا با طرف ندار باشه. راستی روزتونم مبارک[گل][گل][گل]

بانوی بهمن ماه

دوستی واژه بزرگیه ! هر کسی بهش نائل نمیشه !

میم

این حس رو تجربه کردم خیلی درد داشت تموم شدنش خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی