اقرار

(( اگه زنی در کار نباشه, عشقی هم نیست.

اگه روزی زن ها بخواهند از اینجا بروند , تقریبا همه ادبیات و سینما و هنر دنیا رو باید با خودشون ببرند. شکسپیر و رمئو و ژولیت و شیرین و فرهاد ول معطل اند . اما اگه قرار باشه مردها بروند چی؟ اگه قرار باشه مردها از این دنیا گورشون رو گم کنند و بروند, بهت قول میدم که هرچی جنگ و کشتار و کثافت کاری های دیگه ست رو باخودشون می برند. هرچی کثافت کاری و گند کاری هست توی مردهاست. هرکی قبول نداره آمار و تاریخ بخونه ,‌ تلویزیون تماشا کنه ))

مصطفی مستور

این پست را به خاطر احساس دینی که نسبت به این قشر شریف و  والا مقام  میکردم , درج کرده ام. زن ها همواره در طول تاریخ و در زمانه امروز و در کشور خودمان مورد ظلم و بی مهری از سوی مردها قرار گرفته اند و هیچ وقت در جایگاهی که سزاوارش بودند قرار نگرفته و  آنگونه که باید ازشان قدر دانی می شده نشده است.

مصطفی مستور به گونه ای شایسته در مورد جایگاه زن در زندگانی انسان و ویژگی های وجودی آن دست به قلم برده است.

همه مردها ظالم و جنایت کار نیستند , اما اغلب ظالمین و جانیان مرد هستند.

1- 28 تیر ماه سومین سالروز در گذشت خسرو شکیبایی , مرد نکونامی که نمیرد هرگز .

2- دوم مرداد سالروز درگذشت احمد شاملو , شاعر بزرگی که خیلی از ناگفته های دل ما را گفت.

/ 19 نظر / 70 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیدا

آقا ما دوباره برگشتیم نه به خاطر آق مصطفی بلکه به خاطر روح بزرگ خسرو جان شکیبایی . نسل ما حمید هامون رو خوب یادشه و محاله که هیچوقت مردی رو که حرف شین توی جمله هاش سوت قشنگی میکشید رو ازیاد ببره ، مردی که انقدر علی کوچیکه رو خوب میخوند که حتی خود فروغ هم نمیتونست به این خوبی ، روی هر کلمه به جای خودش تاکید بگذاره و انقدر خوب درش بیاره که من هر بار وقتی به پایانش میرسه ببینم صورتم خیسه و خودم متوجه نشدم .

فتوسنتزکرفس

دیر رسیدم ولی دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. اولا بگم که من عاشق این آقاهم همین مصطفی مستور خودمون. دوما که تمام که نه ولی بیشتر جنگ های دنیا یا سر یه زن بوده یا پای یه زن درمیان بوده. فعلا همین رو میگم بعدا شاید بیام چیز دیگه ای بگم. کرفسم. آدم که نیستم اینجوری نگاه میکنی.

فتوسنتزکرفس

آیدا از تیکه کلامای من استفاده کردی؟ اسم اون کتا با هم روی ماه خداوند را ببوش و عشق بی شین بی عین بی نقط بود. به خدا قشنگه کتاباش.چرا؟چرا؟چرا؟ دوست بدارشون

یاسمن

اینجا زمین است ... حوا بودن تاوان سنگینی دارد !

mahshid

خوشمان نیامد. روحشان شاد

عطیه

[دست][دست][دست] یعنی یدونه باشی....

نصیرالدین جعفری

ایشان فرموده اند: "... اگه قرار باشه مردها از این دنیا گورشون رو گم کنند و بروند, بهت قول میدم که هرچی جنگ و کشتار و کثافت کاری های دیگه ست رو باخودشون می برند. هرچی کثافت کاری و گند کاری هست توی مردهاست. ... " من با این قسمت از فرمایشات شان موافق نیستم. این فقط ظاهر قضیه است.

سحر(طه)

سلام ممنون از توجه ات... چرا مردا قدردانی از خانم ها رو یاد نمی گیرن؟؟؟ مثل شما؟؟؟