تازه فرورفته ...

کودک که بودم همه چیز کند بود ، به سختی می شد حرکت عقربه های ساعت را دید ، بعد از ظهر ها تمام نمی شدند ، خواب ها طولانی بود ، هر شب هزار شب بود ، جاده ها و خیابان ها انتها نداشتند ، هر چه کلمات را بزرگ می نوشتم و خط فاصله ها را درازتر می کشیدم یک صفحه دیکته شب پر نمی شد ، جمعه ها برای خودشان روز موعود بودند ، مرگ خیلی دور و عجیب بود ، در گذشت ها واقعا ناگهانی بود .

هجده ساله که شدم شنیدم که  فریاد می زدند : زود باش بُدو ، سریعتر .... جز این چیز دیگه ای نمیشنیدم

نا خود آگاه شروع به دویدن کردم وسرعت گرفتم، همه می دویدند، ماراتُن تمام عیار ، همینطور سرعتم بالاتر و بالاتر میرفت .بیست و دوسالگی را که رد کردم احساس کردم پرتمان کردند ، همه پرت شدیم ، سقوط آزاد ، انگار کن باران آدم

مردم پشت سر هم در زمین فرو می رفتند و تمام می شدند ، همه چیز به سرعت و موازات سقوطِ زمان اتفاق می افتاد ...

تولد ، مدرسه ، دانشگاه ، کار ، ازدواج ، فرزند ، موی سپید ، مرگ .

استعاره " چشم بر هم زدن به واقعیت تبدیل شده بود "

تند تند شمع فوت می کردیم و هفت سین می چیدیم و زمین به ما نزدیک تر می شد .خودمان هم ناخواسته به سرعت گذرمان می افزودیم که مبادا از دیگران جا بمانیم و یا نکند که افراد پشت سری بهمان برسند.

همه می ترسیدیم ، از زمین ، از سرعت زیاد ، از عقب ماندن می ترسیدیم ، ترس های چند گانه .

همینطور سرگرم ترسیدن و دویدن و زندگی کردن بودم که ناگهان سکوت مهیبی مرا در بر گرفت و زمین لبخند زد.

 

موزیک را بشنوید

/ 12 نظر / 56 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اندراحوالات من و اینجانب

اولا متن خیلی بهم چسبید ، من این صداقت لحنش رو خیلی دوست داشتم . ثانیا در این که این روند عجول برای همه ما بخصوص در شهرهای بزرگ پیش میاد شکی نیست ولی خب ، دور از جون شما :-) این هارمونیکا هم خوب نواخته شده بود ، فقط من چون این ساز رو دوست ندارم یه کم باهاش غریبگی کردم.

بانوی بهمن ماه

ما میگفتیم تا 20 سالگی سربالاییه برای همون دیر میگذره ولی از 20 به بعد میشه سراشیبی و سرپایینی و تندتند میگذره ![خنثی] بگذره مهم نیست ولی به خون ِ جگر نگذره !

مستاجر جدید

چه خوب دوره های مختلف و تفکیک کردی.الان که فکر میکنم خیلی نمیتونم اینجوری دقیق راجع بهش حرف بزنم. خوبه که بدونی چیکار کردی یا چیکار میکنی... تو هم به زمین لبخن بزن!

عاطفه

تا بوده همین بوده..... موزیکو شنیدم.....عالی بود

.......

امروز تولدم اما خوشحال نيستم از اينكه يكسال ديگه گذشت ومن به ارزش واقعي زندگي و موهبتي كه بهم ارزاني شده پي نبردم دلم عجيب گرفته از گذر عمر ميترسم از 21 ساله شدن بيشتر....

Roj

تلخ اما حقیقی. زیبا بیان میکنین :) هارمونیکا رو خودتون نواختین؟ عالی بود